نسخه اصولگرا روحانیت قالیباف انتخابات اصولگرایان

نسخه: اصولگرا روحانیت قالیباف انتخابات اصولگرایان ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توضیحات دیوان محاسبات راجع به ادعای مختومه شدن پرونده حقوق‌های نجومی

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرآیند قانونی حقوق‌های نجومی انجام شده است یا در حال انجام است.

توضیحات دیوان محاسبات راجع به ادعای مختومه شدن پرونده حقوق‌های نجومی

توضیحات دیوان محاسبات راجع به ادعای مختومه شدن پرونده حقوق های نجومی

عبارات مهم : قانون

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که فرآیند قانونی حقوق های نجومی انجام شده است یا در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور به شرح زیر است:

توضیحات دیوان محاسبات راجع به ادعای مختومه شدن پرونده حقوق‌های نجومی

« همانگونه که بارها مورد تاکید قرار گرفته و به استحضار مسئولان و ملت شریف کشور عزیزمان ایران رسیده هست، مبنا و میزان در پیگیری های دیوان محاسبات کشور قانون و عمل به آن وظیفه ذاتی این نهاد نظارتی است.

در این راستا ضمن تکذیب ادعای مطروحه به وسیله یکی از نمایندگان عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مبنی بر مختومه نمودن پرونده حقوق های نجومی شعرهای می دارد: دیوان محاسبات کشور متعاقب طرح عنوان حقوق‏ های نجومی و با الهام از فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) با درک صحیح از شرایط حاکم بر جامعه، در عالی ترین سطوح، قبل از شروع فرآیند پیگیری نسبت به تشکیل جلسات متعدد و کارشناسی و تخصصی اقدام و ظرف مدت کوتاهی دریافت‏ کنندگان را مجاب به استرداد وجوه به حساب های خزانه نمود.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرآیند قانونی حقوق‌های نجومی انجام شده است یا در حال انجام است.

لذا مجدداً تاکید می نماید تمامی کارها دیوان محاسبات کشور با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بر مبنای قانون صورت پذیرفته و کماکان در حال انجام هست. یقیناً طرح مجدد و مکرر چنین موضوعاتی که مسیر قانونی پیگیری آن طی شده است یا در حال طی شدن است آن هم از ناحیه اشخاصی که خود با روند و فرآیند گزینش و ایفاء وظایف مسئولان در دیوان محاسبات کشور بخوبی آشنا هستند و سالها در این شرکت به ایفاء همین وظایف بر اساس همین قوانین مشغول بوده‏ اند جای تعجب و تاسف دارد و این تاسف زمانی زیاد کردن می‏ یابد که از لابلای مطالب مطروحه در بعضی از سایت ها به نقل از گوینده محترم، شائبه مطالبات غیرحرفه‏ای و فراقانونی به ذهن متبادر می‏ گردد.

یقیناً محور پیگیری در دیوان محاسبات کشور قانون است و این شرکت نظارتی با رعایت کلیه اصول حرفه‏ای در چارچوب موازین قانونی، وظایف محوله خود را به انجام رسانده و متاثر از گرایش‏ های متفاوت فکری نخواهد بود. لیکن به عنوان یکی از نهادهای حاکمیتی نظام اسلامی از کلیه اصحاب رسانه و صاحب منصبان کشور انتظار دارد از طرح غیر کارشناسی ذهنیات شخصی خود احتراز نمایند، آیا که طرح وارونه فرآیندهای قانونی نتیجه‏ ای جز زیاد کردن بی‏ اعتمادی در قاطبه افراد جامعه و آسیب به سلامت نظام اداری کشور نخواهد داشت.

مع الوصف همانگونه که از محتوای مصاحبه مذکور بر می آید فرآیند قانونی به وسیله هر یک از ارکان دیوان محاسبات کشور، مستقل از سایر ارکان، در خصوص عنوان حقوق های نجومی انجام شده است یا در حال انجام است و این مطلب نیز بارها به وسیله مسئولان دیوان و این اداره کل اطلاع رسانی شده است است.

توضیحات دیوان محاسبات راجع به ادعای مختومه شدن پرونده حقوق‌های نجومی

بدیهی است در این فرایند هر پرونده، مستقل از پرونده های دیگر مورد پیگیری و ارزیابی قرار گرفته یا می گیرد و هر واحد، وظیفه خود را با استقلال حرفه‏ ای و بصورت جداگانه به انجام رسانیده یا می رساند که در بخشی از پرونده‏ های پیگیری شده است با توجه به شرایط و قوانین حاکم بر پرداخت، تخلف احراز و محکوم شده است است و در بخش دیگر نیز با توجه به قوانین حاکم بر آن تبرئه گردیده است.

در نهایت آرایی که بعد از طی مراحل حسابرسی و تنظیم دادخواست در هیات های مستشاری (که منتخب کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می باشند) صادر می گردد، اعم از تبرئه یا محکومیت مستند به مواد ۲۸ و ۲۹ قانون دیوان محاسبات کشور قابل اعتراض از طرف دادستان و محکومین و پیگیری مجدد به وسیله حاکم شرع (رئیس محکمه تجدید نظر) است که مستند به تبصره ۱ ماده ۲۹ همان قانون منصوب مدیر محترم قوه قضائیه است.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرآیند قانونی حقوق‌های نجومی انجام شده است یا در حال انجام است.

در خاتمه خاطر نشان می‏ سازد که شرکت نظارتی متبوع بدون توجه به مطالبات غیرحرفه‏ ای و غیرقانونی گرایش های فکری مختلف، ایفاء وظایف ذاتی خود را در محدوده قانون و استقلال حرفه‏ ای ادامه خواهد داد و در این مسیر امیدوار به فضل و یاری و رحمت پروردگار متعال می‏ باشد.»

واژه های کلیدی: قانون | پرونده | قانونی | حقوق های نجومی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs